#zostańwdomu z #mokkłobuck

BAJKA „PCHŁA SZACHRAJKA”

Przed Wami pierwsza odsłona niesamowitych przygód najsprytniejszej pchły świata. Drobna elegantka, uwielbia czynić psoty gdziekolwiek tylko się pojawi, a dzięki wrodzonemu cwaniactwu często udaje jej się wyjść cało z wielu opresji – oczywiście do pewnego czasu.

Bajka „Pchła Szachrajka” pióra Jana Brzechwy z 1964 roku do dziś bawi i uczy kolejne pokolenia dzieci. Opowieść ta – pełna humoru i groteski przygotowana została przez nasze Instruktorki MOK. Przygodom Pchełki towarzyszą kolorowe ilustracje autorstwa Renaty Włóki. W rolę Pchły Szachrajki wcieliła się Beata Górska–Cieślińska. Natomiast montażu filmu dokonał Grzegorz Cieśliński.

Zapraszamy do oglądania!


WIDEO „MOJE MUZYCZNE PASJE… GITARA”

Zachęcamy do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu „Moje muzyczne pasje… gitara”, przygotowanego przez instruktora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku – Andrzeja Jelonka.

ZOBACZ FILM


KONKURS PIOSENKI ONLINE „MÓJ ULUBIONY PRZEBÓJ”

REGULAMIN KONKURSU

KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

SPIS PIOSENEK


KONKURS PLASTYCZNY ONLINE „MOJA RODZINA JEST SUPER”

Poniżej prezentujemy prezentację z konkursu „Moja rodzina jest super”. Na najlepszych głosować możemy do 27 maja, na naszym Facebooku.


KONKURS PLASTYCZNY ONLINE „ZWIERZAKI-CUDAKI”

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu prace nadesłane na rodzinny konkurs plastyczny online na formę przestrzenną „Zwierzaki-cudaki”.

Głosowanie potrwa do 27 maja. Wyniki ogłosimy 1 czerwca.


BAJKA ONLINE „CZERWONY KAPTUREK”

Kochani, chcielibyśmy zaprezentować Wam wspaniały projekt, który został stworzony przez naszą instruktor Teatru „aMOK” Beatę Górską-Cieślińską. Usiądźcie wygodnie w fotelu albo wyciągnijcie się na kanapie… gdziekolwiek Wam wygodnie, włączcie nagranie i słuchajcie, możecie przymknąć oczy, jednak co jakiś czas otwórzcie, bo mamy niespodziankę – zobaczycie fantastyczne obrazy stworzone przez naszą instruktor plastyk Renatę Włóka. Teraz cofnijcie się do lat dzieciństwa lub w latach dzieciństwa pozostańcie. Wszystko zależy od tego ile macie lat. Opowieść o Czerwonym Kapturku od lat sprawia, że dzieci i dorośli zamierają na chwilę w obawie o dzielną dziewczynkę, która wędrowała przez las, aby odwiedzić swoją babcię. Z tym słuchowiskiem z pewnością będzie podobnie. Posłuchajmy jeszcze raz historii, która na stałe weszła do kanonu literatury dla dzieci, jednej z najpiękniejszych baśni świata, po którą czytelnicy i słuchacze sięgają bardzo chętnie od pokoleń. To mądra opowieść, która przenosi nas do bajkowej krainy, gdzie wilk mówi ludzkim głosem, a dzielny gajowy potrafi uratować słabszych, bezbronnych bohaterów. Scenariusz tej historii został opracowany przez naszą reżyser Beatę Górską-Cieślińską, a do realizacji zaproszono znakomitych gości. W rolę Czerwonego Kapturka wcieliła się Ida Górska. W roli groźnego Wilka wystąpił Filip Krysta. A dzielnego Gajowego zagrał Grzegorz Cieśliński. Dzięki temu słuchowisko to prawdziwy spektakl, który sprawia, że jeśli tylko usłyszysz dźwięk i zobaczysz obraz, od razu będziesz mógł towarzyszyć Czerwonemu Kapturkowi w drodze do domku jej babci. Zapraszamy Was serdecznie!


BAJKA ONLINE „PAWEŁ I GAWEŁ”

Drogie dzieci, pora na dobranockę w sieci. Zapraszamy do słuchania i oglądania krótkiej, ale bardzo pouczającej opowiastki o Pawle i Gawle, co w jednym mieszkali domku.

Dobranockę przygotowała i wyreżyserowała Beata Górska-Cieślińska. Piękne ilustracje stworzyła Renata Włóka.

Wystąpili: Ida Górska, Filip Krysta, Grzesiek Cieśliński.


Nasi najmłodsi artyści z Grupy Teatralnej „sMOK” nagrali dla Państwa „Bajkę o jajkach”  Jak to dobrze, że w obecnych trudnych czasach mamy coś takiego jak Internet i dzięki temu możemy być wszyscy razem 


KONKURS ONLINE Z OKAZJI DNIA ZIEMII

Jeśli lubisz rysować, malować, wyklejać, szkicować, wymyślać, a do tego ekologia jest dla Ciebie ważna, weź udział w naszym eko-konkursie!

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu autorskiego plakatu w jaki sposób dbasz o naturalne środowisko naszej planety.

Format plakatu – A4 wykonany dowolną techniką.

Prace należy przesłać w formie zdjęcia bądź skanu za pośrednictwem naszego Facebook’a lub na adres mailowy: info@mokklobuck.pl.

Na prace czekamy do 27 kwietnia 2020 r. Głosowanie rusza 28 kwietnia 2020 r. Wyniki ogłosimy 4 maja 2020 r.

Celem konkursu jest promowanie i rozwijanie postaw ekologicznych u dzieci i młodzieży oraz rozwijanie myślenia twórczego.

Nagrody powędrują do:
Zuzi i Olka Lesików – 258 👍
Mateusza Popędy – 183 👍
Filipa i Huberta Kwiecień – 141 👍
Amelki Bednarek – 135 👍
Maksia Wacowskiego – 83 👍

Wyróżnienia dla:
Alicji Toporek, Antosia Wacowskiego, Dominiki Hobot, Helenki Gawlik, Igi Urbaniak-Dudy, Mai Hanszke, Nikoli Hanszke, Zosi Szajer, Wiktorii Hobot, Wiktorii Świateckiej, Julii Smyły, Oliwii Żurek, Przemysława Szajera oraz Mai Kowalczyk.

Termin odbioru nagród oraz wyróżnień:
wtorek – 14:00-18:00;
środa i czwartek – 9:00-14:00.


WIELKANOCNY KONKURS ONLINE

Prezentujemy Państwu fotogalerię prac – Wielkanoc Online.

Głosować można do 13 kwietnia na Facebooku!

Nagrody powędrują do: Julii Pilarz, Mateusza Popędy, Milana Janasa, Leny Wochnik, Mai Małyski, Filipa i Huberta Kwietniów, Kasjany i Nadii Jaworskich, Emilii Jantos, Jakuba Kępy i Kacpra Maliny.

Wyróżnienia: Dominika Lubosz, Amelia Bednarek, Milena Zawada, Maksymilian Wacowski i Julia Nowak.

Terminy odbioru nagród:
środa – w godzinach 16:00-18:00,
czwartek i piątek – w godzinach 14:00-18:00,
poniedziałek – w godzinach 10:00-18:00.


KONKURS ONLINE „MÓJ PUPIL – MÓJ PRZYJACIEL”

Szanowni Państwo! Prezentujemy prace nadesłane na internetowy konkurs plastyczny „Mój pupil – mój przyjaciel”. Zapraszamy do głosowania na Facebooku (3-5 kwietnia). Wyniki ogłosimy 6 kwietnia.

Uwaga!

Nagrody za konkurs internetowy „Mój pupil – mój przyjaciel” czekają na odbiór!

Zapraszamy do MOK-u w następujących terminach:
środa – w godzinach 10:00-18:00;
czwartek i piątek – w godzinach 14:00-18:00.


KONKURS ONLINE NA MARZANNĘ

🌼Mamy wiosnę! Mamy wiosenny wyzwanie z wiosenną nagrodą! 🌼21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie, nawet jeśli takiej prawdziwej nie było, z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem. Pierwszy dzień wiosny przypada na czas równonocy wiosennej, od tego dnia dzień będzie się stopniowo wydłużał kosztem nocy. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest topienie lub palenie Marzanny. Zwyczaj ten wywodzi się ze słowiańskich wierzeń pogańskich i związany był kiedyś z Jarymi Godami, czyli cyklem obrzędów przypadających na czas równonocy wiosennej. Dawniej Marzanna uosabiała boginkę śmierci, którą należało wynieść ze wsi i utopić bądź spalić. Wierzono, że symboliczne zabicie postaci uosabiającej śmierć zapewni powrót życia (wiosny) i przyniesie urodzaj na cały nadchodzący rok. Obecnie Marzanna nie uosabia już śmierci, a raczej zimę, którą wyprasza się w dosadny sposób, aby zrobić miejsce wiośnie. #zostanwdomu, zrób swoją Marzannę i pokaż ją nam. Technika dowolna. Ogranicza Cię Twoja wyobraźnia. Na fb Mok w wiadomości wyślij zdjęcie swojej pracy. We wtorek czyli 24.03.2020 wystawimy na fb Mok wszystkie nadesłane prace. Poddamy je głosowaniu przez 3 dni. Wygra praca z największą liczbą polubień. Do wygrania zestaw kreatywny – wyklejanka filcowa kwiaty Flower Fun Hape! No, to do pracy!


Dzień dobry! Witamy Was serdecznie.

Mamy dzisiaj wyniki wiosennego konkursu na najpiękniejszą Marzannę. Zdecydowaliście, że wygrała Marzanna, którą wykonał Dawid Pawełczak – lat 9 (liczba głosów – 132). Gratulujemy Dawidowi!

Zwycięzca wygrywa zapowiedziany zestaw kreatywny + jeszcze dwa, aby mógł dalej tak pięknie tworzyć. Mamy jednak dzisiaj dla Was same dobre wiadomości. Wszyscy bardzo się napracowaliście, ogromne brawo dla Was! Doceniamy Waszą pracę, dlatego postanowiliśmy wyróżnić upominkiem każdego uczestnika konkursu. Każdy z Was otrzyma od nas mały zestaw kreatywny (zdjęcia upominków publikujemy Wam w galerii zdjęć). Twórzcie dalej tak pięknie i zapraszamy Was do udziału w kolejnych kreatywnych konkursach, które ogłosimy. Oczywiście zalecamy #zostanwdomu i dalej twórz tak pięknie!

PS. Już niebawem przekażemy Wam jak dostarczymy Wam upominki, gdyż czekamy jeszcze na przesyłkę.


TEATR „sMOK” – PRÓBY ONLINE

Próby Teatru „sMOK” przeniosły się do sieci. Dziciaki dzielnie ćwiczą wraz ze swoją panią Instruktor.
Bądż jak te dzieciaki – zostań w domu!

#zostanwdomu #TeatrSMOK #MOKKłobuck


TANIEC Z MK DANCE ONLINE


PROPOZYCJA WIELKANOCNEJ DEKORACJI

#zostanwdomu
#mokklobuckinspiruje
#bądźzmokkłobuck
#pracawdomu
🏵️🌿🐛Wielkanocna dekoracja zamknięta w szkle to propozycja dla miłośników natury🌷 zmęczonych siedzeniem w domu👑🦠, marzących o skrawku zieleni w zasięgu ręki: mały, tętniący życiem ekosystem🐛🐜🕷️ zamknięty w szklanym naczyniu. Niezwykła, wręcz unikatowa ozdoba wnętrza, a przy tym świetna zabawa w rodzinnej atmosferze 🤪


TEATR „sMOK” – ZAJĘCIA ONLINE

Kolejne zajęcia online za nami 😀
Dzieciaki z naszej najmłodszej grupy teatralnej „sMOK” pełne dobrego humoru dzielnie pracowały nad scenariuszem 😀

#zostańwdomu #MOKKłobuck #TeatrSMOK


PROPOZYCJA OZDÓB WIELKANOCNYCH

Jak wspólnie z dziećmi przygotować ozdoby wielkanocne i nie tylko? Przedstawiamy kilka inspirujących propozycji na świetną zabawę. Nie trzeba kupować plasteliny czy modeliny, można z łatwo dostępnych składników samemu przygotować różne masy plastyczne, czy też wykonać ozdoby, zabawki z przedmiotów codziennego użytku. Zachęcamy do wspólnej zabawy!


#ZOSTAN W DOMU

#zostanwdomu
Ruszamy z akcją kreatywnego spędzania czasu w domu. Będziemy dla Was publikować jeszcze więcej ciekawych treści 😀 Nasi wszechstronni instruktorzy uruchomią swoje pokłady inwencji twórczej! Odkryjemy Wasze skrywane talenty 🤩 Nasz profil na Facebooku stanie się platformą do wzajemnej motywacji i zabawy w tym szczególnym czasie. Zapraszamy ❤️


PRÓBY MK DANCE

#zostanwdomu Zostaliśmy w domu ale tańczymy z MK Dance! Ruszamy się! Bawimy! Instruktorzy Kasia, Marcin bawią nas tańcem! Uczymy się też nowych układów! Można? No, można! A nawet trzeba! 💃🏻🕺🕴👯‍♀️👯‍♂️


GRA PAŃSTWA I MIASTA

Zespół MOK Kłobuck zaleca #zostańwdomu 🏠i zagraj z najbliższymi w państwa i miasta!