#zostańwdomu (materiały obce udostępnione)

Biorących udział w dotychczasowych inicjatywach lokalnych organizowanych w ramach Kuźni Kulturalnej 2.0 i 3.0 – „Zgroza w Kłobucku” i „Sensacyjny Kłobuck” oraz wszystkich zdolnych pisarzy z naszych okolic informujemy o ciekawym konkursie!

1920 – Ogólnopolski Konkurs Literacki w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Biuro Programu „Niepodległa” czeka na wciągające opowiadania kryminalne obrazujące rok 1920 w odradzającej się Polsce.
Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne: do 10 nagród równoważnych, w wysokości 4 tysięcy złotych brutto każda.

Organizator postara się najlepsze prace wydać w antologii pokonkursowej w marcu 2021 roku.

Nabór prac konkursowych trwa do 15 sierpnia 2020 roku.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE


Nasza Kasia z Grupy Teatralnej „aMOK” tak bardzo tęskni za sceną i występami, że nagrała dla nas wszystkich taki kawałek 😀

Brawo Kasiu! 👏👏👏

Źródło: prywatny profil Katarzyny Owczarek


Nasi artyści tęsknią już bardzo za sceną i za naszą drogą Publicznością.
Ale jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie.

Poniżej Joanna Pilśniak z Teatru „aMOK” 🙂

Źrodło: prywatny profil Joanny Pilśniak


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO KPP DELFIN

1. SZYMON NASIŁOWSKI
2. MAKSYMILIAN WACOWSKI
3. MILENA ZAWADA
4. BIANKA BANASIK
WYRÓŻNIENIA: JULIA KACZMARZYK, LENA ZASADA, EWA ZASADA, ANTONI WACOWSKI, ALA TOPOREK.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTKNIKOM, WSZYSTKIE PRACE WYŚMIENITE!

Źródło: KPP Delfin


Dzielimy się z Państwem mega dawką dobrego humoru 😀 Kasia z Teatru „aMOK” z niecierpliwością czeka, aby znów wraz z grupą móc wystąpić na naszej scenie 😀

Źródło: prywatny profil Katarzyny Owczarek


Wszyscy tęsknimy za sceną, za występami, za naszą drogą publicznością… Nasi artyści już nie mogą się doczekać, aby znów móc wystąpić dla Was na deskach naszej sceny.

Przed Państwem Asia Pilśniak z Teatru „aMOK”.

Źrodło: prywatny profil Joanny Pilśniak


SZACHY ONLINE

Uczestników zajęć szachowych MOK Kłobuck informujemy o możliwości uczestniczenia w zajęciach online – instruktorzy UKS Hetman Częstochowa Elżbieta i Igor Pyrkosz zapraszają!

Źródło: UKS Hetman


QUIZ

#zostanwdomu, będziemy rozwiązywać kolejny test! Sprawdźmy naszą znajomość biografii postaci historycznych! Musimy dopasować przydomki do władców, muzyków, pisarzy czy aktorek 🙂 #mokklobuck ❤️

Źrodło: quizme.pl


QUIZ

#zostanwdomu, teraz możemy sprawdzić naszą znajomość tematyki związanej z najbardziej tajemniczymi zjawiskami na naszej planecie i nie tylko 🛸 – nieodkryte miejsca, starożytne cywilizacje, dziwne stwory – wszystkie pytania znajdują się w linku poniżej – zapraszamy do zabawy!

Źrodło: quizme.pl


Teraz możecie zobaczyć podejrzeć „od kuchni” jak pracują nasi artyści w domu. Pani Irena Orzełek przy tworzeniu swojej pracy metodą repujado. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się jak kiedyś – razem w MOK.

Źrodło: prywatny profil Ireny Orzełek


QUIZ

Uczymy się dalej zdalnie #zostanwdomu 🤓 Tym razem pytania z różnych dziedzin nauki.
Miłego weekendu ❤️

Źrodło: quizme.pl


QUIZ

🎓Przeglądajmy aktualności na Facebooku i ćwiczmy nasze umysły 🧠 Uczymy się z Wami zdalnie #ZOSTANWDOMU ☀️

Źrodło: quizme.pl


AGNIESZKA CHYLIŃSKA CZYTA

Źrodło: profil Agnieszki Chylińskiej


PORADNIK RYSOWANIA

Źrodło: Toufik Hiboux


APLIKACJA MUSSILA

Twoje dziecko nie jest w szkole? Twoje dziecko może zacząć uczyć się dziś muzyki dzięki wielokrotnie nagradzanej aplikacji muzycznej Mussila.

Źrodło: Mussila


SPOTKANIE Z PANIĄ WIOSNĄ

Zapraszamy wszystkie DZIECI na spotkanie z pewną PANIĄ – PANIĄ WIOSNĄ! 🌼🌸🌺

Źródło: Misiowa Mama


TOP 10 FILMÓW, KTÓRE WARTO OBEJRZEĆ ZA DARMO

Źródło: onet.pl


PIOSENKA „WIOSNA W BŁĘKITNEJ SUKIENCE”

Dzisiaj, 21 marca 2020r. rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny życzymy Wam wszystkim słońca na niebie i uśmiechu na twarzy każdego dnia oraz zdrowia, zdrowia, zdrowia i niech okropne wirusy trzymają się od nas wszystkich z daleka! Wypędzimy je niczym zimę! Witamy wiosnę! Wiosna to szczególna pora roku – nastraja nas optymistycznie, aż chce się śpiewać, tańczyć i podskakiwać.
Zatem zaśpiewajmy razem wesołą piosenkę „Wiosna w błękitnej sukience”.
🌼🎵🎶🎵🎶🎵🎶🎵🎶🎵🌸
Wiosna w błękitnej sukience
bierze krokusy na ręce.
Wykąpie je w rosie świeżej
i w nowe płatki ubierze.

ref: Wiosna buja w obłokach,
wiosna płynie wysoko,
wiosna chodzi po drzewach,
wiosna piosenki śpiewa.

Potem z rozwianym warkoczem
niebem powoli gdzieś kroczy.
Wysyła promyki słońca
i wiersze pisze bez końca.

ref: Wiosna buja w obłokach…

Nocą się skrada z kotami,
chodzi własnymi drogami.
A teraz śpi już na sośnie
i nie wie, że sosna rośnie.

ref: Wiosna buja w obłokach…

Źródło: YouTube


ZRÓB WŁASNĄ PLANSZÓWKĘ!

#zostańwdomu i zrób własną planszówkę! Tak zrobili to inni! Przedstawiamy kilka propozycji. Koniecznie pochwał się swoją pracą. Fotki zaczerpnięte z internetu.

Możecie też wydrukować gotowe! My zachęcamy do tego by narysować własne. Jeśli takie zrobicie, pochwalcie się nam nimi koniecznie! 🎲♟

Źródło: internet


PAPIEROWE ZABAWKI DLA DZIECI

#zostanwdomu ❤️ Kochani, minął już ponad tydzień odkąd uczymy się i bawimy w domach, unikamy wyjść, spotkań nawet z przyjaciółmi i rodziną. Nie tylko doskwiera nam czasami nuda, ale też tęsknota za bliskimi. Zdecydowanie pomagają nam nowe technologie. I dzięki nim możemy być z Wami w stałym kontakcie. Staramy się stale podrzucać Wam ciekawe propozycje na to jak ciekawie spędzić czas. Jutro sobota dlatego będziecie mieć więcej czasu na zabawę. Chcemy zaproponować Wam „Popołudnie z kulturą ludową, poznajmy polskie stroje ludowe (laleczki do ubierania)”. Oczywiście bez wychodzenia z domu! Aby cieszyć się wspaniałą wystawą pięknych strojów ludowych musimy troszeczkę popracować. Gwarantujemy, że będzie to wspaniała zabawa dla całej rodziny i oczywiście nauka przez zabawę. Kiedyś wycinanie postaci z papieru i ubieranie ich w różne ubranka, było bardzo popularną zabawą. Szablony wycinało się ze specjalnych książeczek, potem ubierając – zaginając specjalnie wystające kawałki papieru, a później bawiąc się nimi opowiadając najróżniejsze historie. Potem należało zmienić lalce ubranko, i znowu, i znowu…Wyższą szkołą jazdy było projektowanie nowych, własnych ubranek odrysowując ich figury na kartce z bloku, dorysowując zakładki, a później kolorując nowe ubranko. Dzisiaj chcemy abyście do tej zabawy powrócili. Możecie zrobić tylko wystawę strojów ale może to też być pokaz mody lub za pomocą papierowych laleczek opowiedzieć swym bliskim ciekawą historię, taki domowy teatrzyk. Samodzielne przygotowanie zabawki nie jest skomplikowaną czynnością i nie zajmie dużo czasu. Młodszym dzieciom powinni w tym zadaniu pomóc dorośli. Prosimy przyślijcie nam zdjęcia, filmiki swoich prac lub udostępnijcie na swoich fb i oznaczcie #zostanwdomu #mokklobuck2020. Zapraszamy do zabawy naszą instruktor ZPiT Ziemia Kłobucka Panią Karolinę Karolina Skiba i cały zespół, bo w końcu o strojach ludowych oni wiedzą bardzo dużo!

LALKI W STROJACH POLSKICH
Lalki są tak zaprojektowane, by można było samodzielnie złożyć je w umocowane na podstawce zabawki. Odpowiednie złożenie zabawki pozwala na ustawienie jej na półce czy biurku.

Poniżej znajdziesz instrukcję wykonania, szablony z elementami stabilizującymi zabawkę oraz arkusze pdf z ubrankami dla lalek w dwóch wersjach graficznych (Tosia i Bartek dla młodszych, Pola i Lech dla starszych dzieci).
Materiały przygotowane do wydruku są plikami w formacie pdf. Do ich przeglądania i drukowania potrzebujesz programu Adobe Acrobat Reader.
STOJAK I PODSTAWKA
Przygotowanie zabawki zacznij od wykonania konstrukcji, na której umocujesz lalkę. Wybrany szablon ze stojakiem i podstawką wydrukuj na sztywnym papierze – lub, po wydrukowaniu na zwykłym, naklej na kartę brystolu. Zabawka będzie wówczas bardziej trwała i wytrzymała.
Konstrukcja, na której umocujesz lalkę, składa się z dwóch części: stojaka i podstawki.
Wytnij obie części zabawki (stojak wzdłuż szarej linii przerywanej).
Podstawkę złóż na pół.
Dolną część stojaka natnij w dwóch miejscach zaznaczonych niebieską linią przerywaną.
W nacięcia wsuń pasek podstawki.
LALKA
Kolejnym etapem pracy będzie przygotowanie, ubranie i umocowanie na stojaku wybranej lalki.
Wydrukuj arkusz z wybraną ubieranką.
Wytnij lalkę, ubranka i dodatki.
Wycięte elementy stroju przyklej na papierową lalkę, a całość – na stojak

Źródło: polalech.pl


13 FILMÓW O SZTUCE, KTÓRE TRZEBA ZNAĆ

Źródło: niezlasztuka.net


JANUSZ GAJOS – W FILHARMONII

Źródło: YouTube


BEST OF OPERA

Źródło: YouTube


WIRUTALNY SPACER PO MUZEACH

Utknąłeś w domu🏠? Zespół MOK Kłobuck zaleca #zostańwdomu! Idź z nami do muzeum🖼🖼🖼 – wirtualnie💻!

Źródło: kukulturze.pl


TEATR BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Szanowne Panie, Szanowni Panowie.
My też z całym przekonaniem i z wielkim sercem popieramy akcję #zostanwdomu! Prosimy, dbajcie o siebie i swoich najbliższych. Przede wszystkim zostańcie w domu. W tym wyjątkowym czasie bądźmy dla siebie życzliwi i pomocni.
A tymczasem proponujemy Wam obejrzeć wspaniały teatr i to bez wychodzenia z domu!
🎭Teatr bez wychodzenia z domu. Teraz możecie zobaczyć najlepsze spektakle wprost ze swojej własnej domowej kanapy. Polecamy! 🎭

Źródło: onet.pl