Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”

W dniu 19 listopada 2022 r. Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka” reprezentował Gminę Kłobuck i miasto Kłobuck w koncercie finałowym V Jesiennych Spotkań z Folklorem w Działoszynie. Do udziału w koncercie Zespół został zaproszony przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Trębaczew, który jest organizatorem odbywających się cyklicznie Jesiennych Spotkań z Folklorem.

Na scenie Działoszyńskiego Domu Kultury wraz z ZPiT „Ziemia Kłobucka” zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Trębaczewianie” oraz Zespół Śpiewaczo-Obrzędowy z Ożarowa.

Celem koncertu była prezentacja folkloru ziemi łódzkiej i regionów sąsiednich. Tancerze naszego Zespołu przedstawili tańce i pieśni regionu kłobuckiego, częstochowskiego, cieszyńskiego i Górnego Śląska oraz polskie tańce narodowe.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie, a patronatem objął je Burmistrz Miasta i Gminy Działoszyn.