Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku wzorem roku ubiegłego realizuje program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na nowy rok szkolny 2022/2023. Oferujemy nowe seanse filmowe, a tym samym czas spędzony, z nowymi bohaterami filmowymi, wspólne poznawanie i przeżywanie filmowych historii. Kultura filmowa, a także spotkania w kinie, dają możliwość zdobywania kompetencji społecznych i emocjonalnych, które są dla uczniów bezcenne.

Prelekcje przed seansami, wybrane filmy, i przygotowane materiały dydaktyczne, mogą być dla Państwa inspirującym punktem wyjścia do działań wychowawczych i pomocą w realizacji podstawy programowej poszczególnych przedmiotów. Jesteśmy przekonani, że udział w projekcie również wzbogaci programy profilaktyczno wychowawcze szkoły.

Oferowane cykle 7 filmów dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, przybliżają społeczne i polityczne aspekty polskiej rzeczywistości i ich oddziaływanie zarówno na jednostkę, jak i zbiorowość. Mogą być zatem przydatne również wychowawcom, nauczycielom języka polskiego, wiedzy o kulturze, ale także WOS-u, HiS-u i historii. Cykle poruszają ważne kwestie jak trudne relacje, samotność, czy problemy społeczne.

Cena biletu jednorazowego wynosi 8 zł, cena karnetu 42 zł (7 x 6 zł). Zapraszamy do udziału.

Pliki do pobrania

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.