Nasza kadra

Dyrekcja

Olga Skwara – dyrektor, pełni tę funkcję od 2015 r. Jest osobą, która nie jest w stanie za długo usiedzieć na miejscu, ciągle ma nowe pomysły, która wciąż podejmuje nowe wyzwania, podnosi swoje kwalifikacje zawodowe.

Kim jest? Kobietą, żoną, matką dwóch chłopców, dyrektorem ośrodka kultury, radną, doktorantką literaturoznawstwa, menadżerem instytucji kultury, specjalistką ds. kultury i promocji w urzędach, zawodowym kuratorem sądowym, dyplomowanym mediatorem rodzinnym, absolwentką kierunku resocjalizacji z profilaktyką uzależnień, wieloletnim pracownikiem sądu, absolwentką Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, optymistką, pasjonatką podróżowania, która z wojaży przywozi nowe pomysły, inspiracje i energię do działania na „lokalnym podwórku”. Osobą, która lubi ludzi, lubi z nimi spędzać czas i dzielić się pasjami. Działa z ludźmi i dla ludzi, a ponieważ ma cechy przywódcze, kieruje naszym Zespołem.

Dział finansowo-księgowy

Joanna Kaczmarek – główny księgowy. W MOK pracuje od ponad trzech lat, ale doświadczenie w wykonywaniu zawodu zbiera od ponad dwudziestu lat. Posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne i certyfikat wydany przez Ministra Finansów. Nasza księgowa Joanna posiada dużą wiedzę oraz wyróżnia się na tle dusz artystycznych wysokim poczuciem odpowiedzialności za swoje obowiązki.

Prowadzenie księgowości w ośrodku to skomplikowane zadanie, które wymaga znajomości wielu przepisów i regulacji prawnych o czym artyści zazwyczaj nie pamiętają. Ona pamięta.

Prywatnie mama i żona, która uwielbia spędzać czas ze swoimi bliskimi.

Dział administracji

Wanda Grzybowska – kierownik administracyjny. Wieloletni pracownik MOK, bardzo doświadczony na swoim poletku. Jak to dobrze, że jest ktoś kto pamięta o przyziemnych aspektach naszej pracy. Przygotowanie umów i innych spraw administracyjnych powierzone jest w jej ręce.

Kobieta, która ma w papierach i półkach taki porządek, że aż błyszczy. Przez telefon jest w stanie podać, na której półce trzyma jaką teczkę.

Agata Sobczak – asystent ds. komunikacji i administracji, absolwentka Wydziału Informatyki i Komunikacji Społecznej na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Ukończyła specjalizację dziennikarstwo ekonomiczne i PR oraz zarządzanie komunikacją organizacji. W MOK Kłobuck pracuje od 2019 roku.

Na co dzień dużo pisze – relacji, sprawozdań, opisów wydarzeń. Swoje wykształcenie i doświadczenie wykorzystuje do prowadzenia mediów społecznościowych naszej instytucji – oficjalnego profilu Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku na platformie społecznościowej Facebook i Instagram oraz przeprowadza wywiady w programie MOK TOK na YouTubie. Często możemy ją spotkać z aparatem lub telefonem – z wielu zdjęć i ujęć stara się wybierać te najlepsze. Po pracy lubi tworzyć – bullet journal, scrapbooking oraz kolaże. A później dzieli się swoją wesołą twórczością na Instagramie.

Zimowe weekendy spędza przed telewizorem, aby nie przegapić żadnych zawodów skoków narciarskich, a latem jeździ na rolkach (ubrana we wszystkie dostępne na rynku ochraniacze).

Urszula Januszka – pracownik sprzątający, uśmiechnięta i zawsze gotowa na nowe wyzwania. W MOKu dopiero od 2020 roku, jednak szybko poznała wszelkie tajemne pomieszczenia naszej instytucji kultury.

Pomocna, wesoła, możemy porozmawiać z nią na wszelkie tematy i nigdy się nie nudzimy. Jest aktywną kobietą, kocha sport – biega w dzień i w nocy.

Prywatnie mama i żona.

Mirosław Zych – gospodarz obiektu, rzemieślnik specjalista. Człowiek, który zna w MOK każdy zakamarek i wie gdzie jest najmniejsza śrubka. Człowiek, który z niczego wyczaruje coś – tzw. złota rączka.

Pan Mirek to człowiek bardzo pracowity, który nawet gdy jest na urlopie to przychodzi nas odwiedzić w MOK. Niedawno został dziadkiem, dlatego wiadomym jest z kim i w jaki sposób spędza swój czas wolny.

Dział merytoryczny

Anna Szczepanik – kierownik działu kulturalno-artystycznego, w MOK pracuje od 20 lat doświadczeniem zgłębiając tajniki edukacji kulturowej wśród uczniów kłobuckich szkół. Jako mól książkowy tworzy dokumentację działalności kulturalnej MOK, pisze sprawozdania, opracowania.

Z wykształcenia jest polonistą, ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie bardzo dawno temu… Jest odpowiedzialna za imprezy poetyckie, recytatorskie, literackie, filmowe. Opracowuje wnioski o dofinansowanie różnych zadań kulturalnych w różnych programach. Jest koordynatorką projektu „Kuźnia kulturalna” jako pokłosie programu DK+ 2017, którego MOK był beneficjentem. Stale się uczy i dokształca na różnych szkoleniach i warsztatach. Lubi ludzi, tak po prostu.

Prywatnie jest mamą dwóch dorastających synów, u których nie wykształciła zamiłowań artystycznych, za to towarzyszy im wiernie w pasjach sportowych. Dużo czyta i chętnie podróżuje, ale nie do kurortów, woli odwiedzać i mieszkać ze zwykłymi tubylcami.

Renata Włóka – instruktor upowszechniania plastyki, w MOK pracuje od 20 lat prowadząc kółko plastyczne, które cieszy się największym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Absolwentka Wydziału Artystycznego na kierunku Wychowanie Plastyczne na WSP w Częstochowie; specjalizacja – projektowanie graficzne.

Zajmuje się malarstwem, ceramiką, medalierstwem oraz grafiką komputerową. Pasjonuje się kulturą indiańską. Jako plastyczka w MOK wychowała kilka pokoleń absolwentów szkół plastycznych i studiów architektury. Pod jej fachowym okiem dzieci wykonują prace plastyczne, które zgłasza do udziału w licznych ogólnopolskich konkursach plastycznych. Zawsze zajmują miejsca wśród laureatów oraz otrzymują stypendia za wyjątkowe osiągnięcia artystyczne. Nie znosi „gotowców”, wszystkie prace muszą być wykonane samodzielnie i własnoręcznie, uprawia prawdziwą sztukę plastyki przez duże P. Kocha dzieci a one kochają ją, bezinteresownie i wielką miłością.

Andrzej Jelonek – instruktor ds. upowszechniania muzyki, absolwent Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Wydział Wychowania Artystycznego; kierunek wychowanie muzyczne. W MOK pracuje od 1998 r. jako instruktor ds. upowszechniania kultury muzycznej.

Założyciel Kapeli Podwórkowej ,,U Andrzeja”, autor śpiewnika lokalnego pn. ,,O moim Kłobucku piosenka”. Autor tekstów i muzyki. Prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z nauki śpiewu oraz gry na instrumentach muzycznych. Organizator koncertów muzycznych, jak również konkursów wokalnych oraz instrumentalnych dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Pięknie gra gitarze Santanę, ale zagra także na każdym instrumencie, którego się dotknie.

Wojciech Krysiak – specjalista ds. obsługi i realizacji imprez kulturalnych, akustyk, realizator nagrań muzycznych. Z wykształcenia reżyser teatru lalek. Już po szkole podstawowej interesowały go nowinki techniczne i tak zostało mu do dzisiaj. W szkole średniej był aktywnym członkiem radiowęzła. Po zakończeniu edukacji rozpoczął pracę w MOK i jest już z tą instytucją związany od 36 lat. Obecnie zajmuje się obsługą i realizacją imprez kulturalnych.

Wspólnie z żoną założył klub tańca nowoczesnego „Ciało i Ruch”. Praca to jego pasja. W 2013 roku uhonorowany odznaką „Zasłużony działacz kultury”. Nie zawsze widoczny, od strony nagłośnieniowej czuwa niemal nad każdym przedsięwzięciem w naszym mieście.

W czasie prywatnym zajmuje się tym czym w pracy, bo dźwięk, muzyka i sprzęt to jego pasja.

Zuzanna Rataj – referent obsługi merytorycznej, w MOK Kłobuck od 2016 roku. Głównym zajęciem jakie wykonuje to programowanie oraz organizacja imprez kulturalnych.

Ponadto prowadzi zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji ferie, wakacje oraz warsztaty świąteczne i tematyczne.

Prywatnie pasjonuje się wszystkim co z wiązane z dzikimi zwierzętami, ptakami, roślinami. Ogród i las jest jej drugim domem. Ornitologia, dendrologia, ogrodnictwo to całe jej życie, które dzieli razem z rodziną nie tylko tą MOK-ową, ale i własną.

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.