Kuźnia Lokalnych Pomysłów

Projekt Kuźnia Lokalnych Pomysłów jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.

Pierwsza część programu obejmuje diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców Kłobucka.

W drugiej części następuje realizacja od 3 do 7 pomysłów kulturalnych będących odpowiedzią na
potrzeby społeczności wynikające z przeprowadzonej diagnozy. Niniejszy nabór pomysłów kierowany jest do pasjonatów, hobbystów, osób indywidualnych, grup formalnych i nieformalnych, które gotowe są do podjęcia wyzwania, jakim jest realizowanie kulturalnych działań pobudzających mieszkańców gminy Kłobuck do aktywnego udziału w lokalnym życiu kulturalnym.

Jeśli masz ciekawy pomysł kulturalny i jesteś gotowy podjąć to wyzwanie, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami konkursu.

REGULAMIN

WYKAZ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH

KARTA ZGŁOSZENIA [PLIK PDF]

KARTA ZGŁOSZENIA [PLIK DOC]

LOGO KONKURSU [PLIK JPG]


RAPORT Z DIAGNOZY
„KŁOBUCK – KULTURALNE MIASTO MARZEŃ”

Raport został napisany przez pracowników i instruktorów MOK Kłobuck. W naszym zamyśle nie ma to być długi i niezrozumiały raport, którego nikt nie przeczyta, a dokument stworzony przez lokalny zespół z domu kultury. Dlatego
wnioski z diagnozy przedstawiamy w graficznym obrazie komiksowym, który opracowała również nasza koleżanka z zespołu.

Chcieliśmy być jak najbardziej zaangażowani w proces badawczy, by jeszcze lepiej poznać lokalne zasoby i
oczekiwania mieszkańców.

Przy badaniu młodzieży w szkołach wspomagała nas animatorka NCK, przy opracowaniu ankiety i konsultowaniu wniosków do raportu końcowego wspierał nas ekspert tzw. „trzecie oko”.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z raportem.