Konkurs literacki – Sensacyjny Kłobuck

28 listopada 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku odbył się finał konkursu literackiego „Sensacyjny Kłobuck”, który był realizacją inicjatywy lokalnej autorstwa Pana Marka Palutkiewicza w projekcie Kuźnia kulturalna 3.0, finansowanym przez MOK Kłobuck.

Zadaniem konkursowym było napisanie opowiadania sensacyjnego, kryminalnego lub detektywistycznego, rozgrywającego się na terenie powiatu kłobuckiego. Prace przyjmowane były od września do końca października, a jego uczestnicy byli mieszkańcami powiatu lub uczniami jednej z jego szkół.

W konkursie wzięło udział 11 osób, z tego 7 w kategorii „osoby dorosłe” oraz 4 w kategorii „młodzież szkolna”. Wszystkie nadesłane prace zostały nagrodzone i opublikowane w pokonkursowej antologii.

Prace oceniało jury w składzie:
1. Marek Palutkiewicz – przewodniczący jury, autor inicjatywy konkursowej,
2. Tomasz Florczyk – współorganizator częstochowskiego „Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!”; juror „Turnieju Jednego Wiersza”,
3. Michał Wilk – przewodniczący „Koła Literackiego Anafora”; pomysłodawca i organizator Turnieju Jednego Opowiadania w Częstochowie; współorganizator „Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj”.

Rozdanie uświetnił znany pisarz kryminałów Mariusz Czubaj, który wraz z konkursowym jury osobiście gratulował laureatom, a nawet… przygrywał im na gitarze!

Po rozdaniu odbyło się spotkanie literackie z naszym gościem, który z zaangażowaniem odpowiadał na pytania, przywoływał ciekawe anegdoty i opowiadał o ciekawostkach z życia pisarza. Po spotkaniu z chęcią podpisywał książki, rozmawiał i robił zdjęcia z fanami.

Wyniki konkursu literackiego „Sensacyjny Kłobuck”:

W kategorii „dorośli” jury postanowiło przyznać dwa równorzędne pierwsze miejsca oraz jedno trzecie miejsce. Są to:

1. Wioletta Wachol – Na krawędzi
1. Konrad Zielonka – Mistrz Floryan
3. Marek Bednarczyk – Śmierć na wskazówkach

Dodatkowo w kategorii wyróżniono cztery prace:
Cezary Makles – Co ty na to, Faberge
Bogdan Bęben – Pół straszno, pół śmieszno!
Dominika Sulej – Śmierć za śmierć
Sławomir Nowicki – Mroki

W kategorii „młodzież szkolna” miejsca na literackim podium zajęli:

1. Kinga Grajcar – Ciemniej dniem niż nocą
2. Julia Majchrzak – Sekret babci
3. Laura Nykiś – Kłobucka kołysanka

Dodatkowo w kategorii wyróżniono jedną pracę:
Sylwia Jezierska – Trująca gałązka lawendy

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu!

Zapraszamy do zapoznania się z antologią opowiadań konkursowych „Sensacyjny Kłobuck”. Plik mogą Państwo pobrać w formacie PDF oraz E-PUB (uniwersalny format dla czytników e-book).

ANTOLOGIA – PLIK PDF

ANTOLOGIA – PLIK E-PUB

GALERIA ZE SPOTKANIA AUTORSKIEGO Z MARIUSZEM CZUBAJEM


REGULAMIN