EtnoPolska 2021

Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku bierze udział w programie dotacyjnym Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2021, realizując zadanie pn.: "Poznają nas po strojach". Zadanie polega na uszyciu kłobuckich strojów ludowych dla Zespołu Pieśni i Tańca "Ziemia Kłobucka" działającego w Miejskim Ośrodku Kultury w Kłobucku. Dzięki temu zadaniu będzie możliwe zaspokojenie potrzeby społeczności kłobuckiej, jaką jest chęć kultywowania dziedzictwa kulturowego, a także zachęcanie dzieci i młodzieży do dbania o tradycje.

Realizacja zadania pomoże nam w zachowaniu i pielęgnowaniu kłobuckich tradycji tanecznych i śpiewaczych, ludowej obrzędowości oraz folkloru ziemi kłobuckiej.

Chcemy by strój kłobucki stał się wzorem dla mieszkańców, będziemy zachęcać do noszenia stroju np. podczas uroczystości kościelnych, procesji, prezentacji stołów bożonarodzeniowych, wielkanocnych, gminnych obchodów rocznic patriotycznych i świąt okolicznościowych, zespoły śpiewacze i koła gospodyń wiejskich, tak jak to robią mieszkańcy innych krajów (Czech, Słowacji czy Węgier). Strój ludowy jest elementem lokalnego folkloru, w końcu "poznają nas po strojach".

Czas realizacji zadania: 15 marca 2021 r. do 15 października 2021 r.

Uzyskane dofinansowanie: 51 000,00 zł, wkład własny 45 000,00 zł.

informacja o cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie. Więcej informacji znajdą Państwo w Polityce prywatności.