Razem Możemy Więcej!

W dniach 9-11 września 2022 r. podczas wydarzenia Razem Możemy Więcej – Tauron Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo udowodniliśmy, że razem naprawdę możemy więcej!

W piątek odbył się II Summer California Festival Talent Show, gdzie na scenie swoje talenty z różnych dziedzin zaprezentowało 14 bardzo zdolnych uczestniczek i uczestników. Pomysłodawcą kolejnej edycji inicjatywy lokalnej jest Kacper Polis.

Jury zgodnie z założeniami konkursu mogło wybrać trzech zwycięzców i tak też się stało. Na podium w tym roku stanęli: I miejsce – Jagoda Wypych (śpiew), II miejsce – Amelia Cierpiał (śpiew, gra na skrzypcach oraz show świetlne), III miejsce – Oskar Kaczmarek (śpiew).

Występy były tak dobre, że Burmistrz Kłobucka Jerzy Zakrzewski postanowił przyznać każdemu z uczestników nagrodę finansową. Laureaci wystąpili na dużej scenie w sobotę, a wszystkich uczestników mogliśmy ponownie zobaczyć w niedzielę podczas odbioru nagród.

Sobotę otworzył występ naszej perełki ludowej Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Kłobucka”. Lokalnego folkloru dodały nowe kłobuckie stroje ludowe. Następnie bawiliśmy się w klimacie biesiadnym. Do zabawy zagrzewał nas zespół Zgrana Paka i Marbonare. Następnie zmieniliśmy klimat i usłyszeliśmy naszą zdolną młodzież z formacji MOK Śpiewajka i laureatów konkursu talentów.

O godzinie 21:00 na scenie wystąpił WhiteWell, który wprowadził nas w stylistykę kolejnych artystów. Gwiazdą wieczoru był Smolasty, który zgromadził spore tłumy na kłobuckim rynku. Część koncertową zamknął pochodzący z Kłobucka Gibbs. Chyba po raz pierwszy zobaczyliśmy tak dużo młodych osób bawiących się pod sceną i nie tylko. Musimy przyznać, że prezentowany na scenie nurt muzyczny naprawdę Was kręci, co udowodniliście sporą frekwencją. Muzyczny wieczór zamknął DJ Wojciech największymi tanecznymi hitami.

W niedzielę weszliśmy szybkim krokiem – rozpoczął ją Bieg Długoszowski pod hasłem Bieg Energetyka. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w tym samym czasie na targowicy odbywały się pokazy Straży Pożarnej, Policji, działało miasteczko WORD oraz symulator wypadków. O godzinie 15:30 przystąpiliśmy do części oficjalnej wydarzenia. Przedstawiciele partnera generalnego i zaproszeni goście wręczyli nagrody dla OSP oraz laureatów konkursów talent show i konkursów ekologicznych, które odbyły się podczas wydarzenia.

Przedstawiciele ZPiT Ziemi Kłobuckiej towarzyszyli Panu Burmistrzowi Kłobucka Jerzemu Zakrzewskiemu, Pani Sekretarz Sylwii Piątkowskiej oraz Pani Dyrektor Oldze Skwarze przy przekazaniu podziękowań dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz dla wiceministra Szymona Giżyńskiego Posła na Sejm RP za wsparcie projektu „Poznają nas po strojach”. Podziękowania w imieniu Pana Ministra odebrała Pani Grażyna Matyszczak.

W ramach akcji charytatywnej strażacy i mieszkańcy okolicznych miejscowości zebrali ogromną ilość nakrętek, co pozwoliło przekazać czek na kwotę 10 000 zł na rzecz – pomoc w rehabilitacji Julii Kośmider.

O energetyczną zabawę i animacje dla całych rodzin zadbali Centrum Uśmiechu oraz Wesoło mi. Najmłodsi świetnie bawili się w Wesołym Miasteczku. Na rynku można było spotkać Giga Maskotki – Byczka, Sznupka czy Marshalla z Psiego Patrolu, odwiedzić także strefę medyczną, ekologiczną oraz artystyczną.

Zwieńczeniem trzydniowego wydarzenia był występ wspaniałej Majki Jeżowskiej z bandem. Rockowa odsłona największych hitów dla najmłodszych porwała publiczność do wspólnej zabawy. Pokazem sztucznych ogni zakończyliśmy wydarzenie Razem Możemy Więcej – Tauron Dystrybucja Kulturalnie, Sportowo, Bezpiecznie, Ekologicznie i Zdrowo.

Dziękujemy za wspólnie spędzony weekend wypełniony atrakcjami i muzyką.

ZOBACZ GALERIĘ

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Stosownie art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy, że:

Administratorem Twoich danych osobowych jest:
Miejski Ośrodek Kultury im. Władysława Sebyły w Kłobucku, ul. Targowa 1, 42-100 Kłobuck.

Dane kontaktowe:
Z Administratorem można się skontaktować:

Inspektor Ochrony Danych:
W Miejskim Ośrodku Kultury im. W. Sebyły w Kłobucku został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych – Mirosław Górski z którym można się skontaktować poprzez adres poczty elektronicznej: iod@mokklobuck.pl.

Cele przetwarzania, podstawa prawna przetwarzania, czas przechowywania poszczególnych kategorii danych:
Dane będą przetwarzane przez Miejski Ośrodek Kultury im. W. Sebyły w Kłobucku, w celach:

Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celów przetwarzania, w tym również obowiązku archiwizacyjnego wynikającego z przepisów prawa. Podanie danych jest warunkiem uczestnictwa w formach działalności Miejskiego Ośrodka Kultury im. W. Sebyły w Kłobucku.

Odbiorcy danych:
Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom jeżeli obowiązek taki będzie wynikać z przepisów prawa. Dane osobowe mogą być ujawnione następującym odbiorcom:

Prawa osoby, której dane dotyczą:
Osoby, których dane osobowe przetwarza Miejski Ośrodek Kultury im. W. Sebyły w Kłobucku mają prawo do:

Przekazywanie danych do państw trzecich:
Dane będą przekazywane do Facebook Ireland Ltd. i Google LLC, którego międzynarodowy charakter powoduje potencjalnie możliwy transfer danych poza EOG. Podstawą takiego transferu są stosowane przez organizację standardowe klauzule umowne zatwierdzone przez Komisję Europejską.

Skip to content