Kuźnia Kulturalna 2.0 I POWIATOWY PLENER TATUAŻU „TATUAŻ Z MIASTEM W TLE”

5 czerwca 2018r. wykuliśmy w naszej Kuźni Kulturalnej 2.0 kolejną inicjatywę lokalną. Tym razem był to I Powiatowy Plener Tatuażu pn. „Tatuaż z miastem w tle”, którego pomysłodawczynią jest pani Grażyna Makles. Proponując tatuaż, jako bardzo modną wśród młodzieży gimnazjalnej formę wyrażenia i zamanifestowania siebie i swojej indywidualności, uznała, że spotka się to z większym zainteresowaniem, niż gdyby zaproponowała jakąś inną formę artystycznego wyrazu. I nie pomyliła się, plener okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, udział wzięło 38 uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy występowali w parach: autor tatuażu i model. Zadaniem ich było zaprojektowanie i wykonanie tatuażu przedstawiający fragment architektury Kłobucka, na wybranym fragmencie ciała: ręce, nodze, ramionach. Oto najlepsze prace i laureaci konkursu na najlepszy tatuaż:

kategoria gimnazjum

I miejsce Natalia Berdychowska i Marcin Bucki SP nr 3 Kłobuck,